28 Şubat 2011

Vişnenin 3 Müthiş Faydası

Binbir çeşit faydası var...

American Dietetic Association'ın sözcüsü ve Teksas Üniversitesi'nin beslenme uzmanlarından Doktor Lona Sandon, "Bu meyvenin suyu ağrıyan kaslara, uykusuzluğa ve daha pek çok şeye iyi geliyor. Ayrıca faydasını almak için ille de suyunu içmen gerekmiyor' diyor. 

Taze ya da donmuş vişneyle yapılan tartlar da aynı besin öğelerini içeriyor. 250 ml'lik vişne suyunu 240 gram taze vişne ya da 120 gr kuru vişneyle değiştirerek tüketebilirsin.

İşte sana vişnenin üç faydası:

EGZERSİZ İÇİN ENERJİ
Glikoz ve fruktoz, kolay ve çabuk sindirilen karbonhidratlardır. Bununla birlikte egzersiz sırasında ihtiyaç duyduğun anlık enerjiyi sana onlar sağlar. Mahmure'nin haberine göre, egzersize başlamadan bir saat evvel 250 ml vişne suyu içerek karbonhidrat deponu doldurabilirsin.

ACIYA KARŞI KORUMA
Antosiyanin salınımını sağlar. Bu da vücutta aynı ibuprofen gibi doğal olarak antienflamatuar bir etki yaratır. İki hafta boyunca yarışlardan önce günde iki kere 250 ml'lık vişne suyu içen koşucular, placebo alanlara oranla çok daha az ağrı çekmiş.

SENİ SAKİNLEŞTİRİR
Melatonin, vücudumuzda uyku düzenini sağlayan hormondur. Journal of Medicinal Food 'un son günlerde yayımladığı bir araştırmaya göre iki hafta boyunca günde iki kere 250 ml'lik vişne suyu içen insomnia hastalarının içmeyenlere göre 20 dakika daha önce uyuya kaldığı ve deliksiz bir uyku çektiği ortaya çıktı.

-habertürk
Ekle

0 yorum:

 

Bilgi Online Copyright © 2011 Fashionzine is Designed by Ipietoon for Bie Blogger Template
In Collaboration With Teen Celebrities